JAK ZAMÓWIĆ?

1Napisz do nas podając produkt i ilość.
2Dział handlowy przygotuje ofertę w pdf.
3Zamów, zapłać i odbierz :)

ODWIEDŹ NASZE BIURO

Pon-Pt 8:00 - 16:00  mail: info@agmark.pl
Weekendy po wcześniejszym umówieniu się!

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Musisz zaprojektować grafikę a nie wiesz jak się do tego zabrać? Klient oczekuje poglądowych projektów a nie wiesz jak je wykonać?

Przede wszystkim zachowaj spokój. Jesteśmy po to by Ci pomóc. Przygotowanie graficzne możesz zlecić naszej firmie nie tylko produktów które wykonujemy na codzień, mogą to być również produkty dowolnego formatu i przeznaczenia, które będziesz zamawiał w dowolnej firmie na rynku.

 

Poniżej przedstawiamy proces projektowania z zachowaniem ważnych wskazów dzięki czemu projektowanie przebiegnie możliwie najsprawniej. Należy pamiętać, że inaczej projektuje się grafikę na ulotki a inaczej na ściankę reklamową POP UP. Należy jednak pamiętać o niektórych zasadach które muszą być zachowane aby wszystko zostało wydrukowane tak jak Państwo oczekują.

 

1 › POMYSŁ
2

ZEBRANIE MATERIAŁÓW

Do prawidłowego przygotowania projektów, należy użyć możliwie najlepszych grafik oraz tesktów, sloganów i loga jakie klient sobie życzy. Dlatego prosimy o przygotowanie materiałów możliwie najlepszej jakości a teksty napisane w treści maila z opisem czcionki jaka ma być użyta. Jeśli teksty dosyłają Państwo w formacie otwartej grafiki należy uprzednio zamienić je na krzywe aby po otwarciu w naszym biurze projektowym nie uległy podmianie na inne (w przypadu braku czcionki w systemie). Zdjecia, loga, grafiki muszą być możliwie najwyższej jakości. Prosimy pamiętać, że dosłanie np. zdjęcia w postaci skanu nie jest najelpszym pomysłem ponieważ jego jakość wydruku będzie słaba. Do druku używamy palety kolorów CMYK w przypadku druku cyfrowego i offsetowego. Materiały / gotowe projekty nadruku - wytyczne:- paleta kolorystyczna CMYK- grafika rastrowa (preferowany format to pliki .tif możliwa kompresja LZW) - grafika wektorowa (preferowany format to pliki .pdf lub .eps) - plik źródłowy Adobe Photoshop (wersja CS3 lub starsza .psd)- wszystkie czcionki zmienione na krzywe a warstwy scalon- spady min 3mm przy każdej lini cięcia- rozdzielczość min 150DPI dla druków wielkoformatowych- skala 1:1

3

WIZJA

Zebrane materiały to już podstawa do rozpoczęcia prac projektowych. Od klienta oczekujemy przedstawienia własnej wizji projektowej. Jak chciałby aby materiały były rozmieszczone, co dla klienta jest ważne co mniej istotne ale również musi się znaleźć. Jaka kolorystyka ma dominować bo np jest kolorem firmowym. Dobrym pomysłem przy stosowaniu własnych barw jest określenie kolorów CMYK dla koloru firmowego. Należy pamiętać, że nie zawsze w druku wyjdzie on idealnie jak na innych materiałach które już mają Państwo w swojej firmie ale na pewno będzie możliwie najbardziej zbliżony. Dlaczego tak jest? Na wpływ drukowanych kolorów ma wpływ bardzo wiele czynników: profil używany w druku (każda firma może mieć inny), tusze, materiał (czy bedzie to druk na folii czy na papierze czy może na materiale). Pomimo tego kolor z podanych skłądowych będzie najlepiej odwzorowany. Oczywiście jeśli kompletnie nie mają Państwo pomysłu na projekt nasi graficy zaproponują własną wizję. Należy jednak pamiętać, że każda wizja to na ogół tworzenie projektu od nowa dlatego raz przygotowany projekt w ramach jednej opłaty możemy modyfikować poprawkami jednak nie możemy zupełnie zmieniać koncepcji.

4

PROJEKT POGLĄDOWE I POPRAWKI

Graficy po przygotowaniu projektu wyślą do Państwa projekty pogladowe opatrzone zakończeniem "prv" - są to pliki o specjalnie obiżonej jakości aby nie obciążać łączy dużymi plikami jednak wystarczają do zobrazowania projektu i przejrzenia merytoryki czyli ułożenia i treści napisów. Na tym etapie klient musi dokładnie przejrzeć otrzymane projekty i przeczytać wszystkie teksty aby zapobiec literówek w druku. Oczywiście na tym etapie mogą Państwo prowadzić poprawki np zmiana koloru czcionki, dodanie nowego loga, przeunięcie tekstu itp. Po wypracowaniu finalnej wersji akceptują Państwo projekt graficzny, który zostanie użyty w druku. Jakiekolwiek błędy po akceptacji projektu mogą wiązać się z koniecznością ponownej produkcji dlatego prosimy dokładnie sprawdzać otrzymane grafiki.

5

PROJEKTY WYSOKIEJ JAKOŚCI

Zaakceptowane grafiki zostają przygotowane w wersji do druku i zapisane w odpowiednich formatach na naszych serwerach. Projekty są archiwizowane dlatego w dowolonym momencie możesz do nich wrócić z nową pracą lub wykorzystać do edycji np zmiana roku dla nowego wydania.

6 - GOTOWY PROJEKT
TOP